adfilekhoneh فروردین ۶, ۱۴۰۲ 0 نظر

انواع سرمایه گذار در حوزه ملک

انواع سرمایه گذار در حوزه ملک

انواع سرمایه گذار در حوزه ملک

بازار املاک در نوع خود به عنوان یک بازار پیچیده در اقتصاد کشور شناخته می شود. خصوصا در کشور ما که نرخ تورم ثابتی نداریم و دائما قیمت ها در حال رشد، یا در حالت رکود قرار میگیرد. یکی از عواملی که باعث این نامتعارف بودن و عدم ثبات و روند مناسب در قیمت گذاری می شود، سرمایه گذارانی هستند که تصمیم میگیرند در چه مواقعی سرمایه خود را در ملک قرار دهند. بر این اساس بازار املاک و مستغلات ارتباط مستقیم با مشارکت کنندگان و هدف و انگیزه ی آن ها از سرمایه گذاری در ملک بر میگردد.

با ما در یکی دیگر از مقالات آموزش املاک در سایت فایل خونه همراه باشید.

 

انگیزه از سرمایه گذاری در ملک!

همانطور که گفته شد، بخش مهم و یا وِیژگی اصلی سرمایه گذاری در حوزه ملک یا خرید آپارتمان در تهران یا کرج باید در انگیزه یا هدف از سرمایه گذاری آن ها بیابیم. قطعا همه افرادی که میخواهند نسبت به خرید ملک اقدام کنند انگیزه مشابهی ندارند و هرکس برای خود دلیل را بیان میکنند. که در این بخش ما به سه دلیل اصلی که میتواند انگیزه ای برای خرید ملک باشد. می پردازیم.

 

ابتدا، دلالی در ملک:

متاسفانه در کشور ما، عمل دلالی یا واسطه گری به مسیر بی راهه رفته است. در این حوزه عمکرد بسیاری از افراد که به عنوان دلال در خرید و فروش ملک ضعیف و مردم را نسبت به این عمل بدبین کرده است. بسیاری از دلالان، از روش هایی استفاده میکنند که مطمئن نبوده و بیشتر شبیه به تقلب می باشد. متاسفانه ( برخی افراد در این حوزه ) که نسبتا تعداد کمی هم ندارند میخواهند در یک مدت زمان کوتاه صاحب سود کلان شود.

حتی در سال های گذشته تاکنون یکی از دلایل نابسامانی در حوزه ملک و رشد فزاینده قیمت ها در این بخش، وجود دلالان یا کلاهبرداران در این حوزه می باشد که درج قیمت نا متعارف و غیر عقلانه، قیمت مسکن را در منطقه ای به شکل باور نکردنی افزایش می دهند و این طریق سودهای کلانی بدست می آورد.

 

مشتریان یا خریداران اصلی:

شاید یکی از رایج ترین دسته افرادی در خرید ملک، افرادی باشند که خانه را می خرند و تمایل در آن خانه برای سال های متوالی سکونت داشته باشند، این دسته افراد نگاه خاصی به سرمایه گذاری و کسب سود ندارند؛ بیشتر به دنبال یک سر پناه یا انتخاب یک سبک جدیدی از زندگی هستند. وقتی شما میخواهید خانه ای برای سکونت بخرید، اهمیت موضوعاتی نظیر امنیت، آسایش در منطقه، همسایه و فرهنگ ساکنان محله و در نهایت وجود اماکن ورزشی، تفریحی، درمانی و  اهمیت بیشتری پیدا میکند.

البته که در کشور ما به دلیل مشکلات اختصاصی فراوان، بسیاری از مردم، بیشتر به جنبه سرمایه گذاری یا حفظ ارزش پول خود فکر میکنند.

 

سرمایه گذاری از نوع بلند مدت

خرید برخی ملک یا خانه ها برای سکونت مناسب نیستند چرا که بستر بسیاری از امکانات اولیه اجتماعی فراهم نشده است و صرفا جنبه سرمایه گذاری دارند. البته این موضوع برای خرید خانه در اختیاریه تهران یا دیگر مناطق مانند کیانمهر کرج صدق نمی کند، چرا که این محله ها به خوبی از امکانات اولیه برای سکونت برخوردار هستند و خیال شما بر زندگی در این مناطق آسوده است.

دسته سوم از سرمایه گذاران، افرادی هستند که خیلی به جنبه سکونت توجه نمی کنند و نگاه اصلی آنان به حفظ ارزش پولشان و افزایش سرمایه زندگی شان دارند. عموما این دسته افراد سعی می کنند با دقت بیشتر خرید ملک انجام دهند. در مناطقی خرید ملک خود را انجام دهند که همچنان جای رشد داشته و سرمایه شان در شرایط رشد، افزایش چشم گیری داشته باشد.

شما جزو کدام دسته هستید؟ نظرات خود را در ادامه مطلب با ما در میان بگذارید.

پیام بگذارید